15. Maja 2013 odbył się Rodzinny Festyn przy MOPS ZTPS 6 w którym braliśmy udział. W programie odbyły się: warsztaty balonowe,malowanie twarzy, występy artystyczne, zajęcia taneczne i wiele innych atrakcji. Jako świetlica zorganizowaliśmy kiermasz, który cieszył się dużym powodzeniem zwłaszcza u dzieci. Do wygrania były maskotki gry planszowe, samochody i inne fajne nagrody. Była to okazja do zaprezentowania naszej świetlicy oraz integrowania się ze społecznością lokalną. Zebraliśmy ok 220 zł, przeznaczymy to na atrakcyjne wyjście dla dzieci do wyboru jest kino, teatr lalek lub sala zabaw. Jesteśmy w trakcie podejmowania decyzji.
Krótkie relacje uczestników:
15 maja byliśmy na festynie. Była tam nauka wiązania balonów w różne kształty, loteria i piosenki”  Wiktoria Z.
Najbardziej podobało mi się malowanie twarzy, tańczenie przy muzyce, zjeżdżanie z dmuchanego zamku i żonglowanie. Chętnie również pomagałam w znajdywaniu losów” Justyna K.
Bardzo mi się podobało i innym też. Były fajne losy i ciekawe atrakcje np. malowanie twarzy zjeżdżalnie i muzyka, między innymi rock”. Patryk B.
Sama nasza loteria cieszyła się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci. Każdy los coś wygrywał. Dzieci ze świetlicy były bardzo chętne do pomocy przy wydawaniu nagród i szukaniu wylosowanych numerów. Miło spędziliśmy popołudnie i w przyszłości znów chętnie weźmiemy udział w takiej imprezie.
Dziękujemy naszym darczyńcom z Niemiec z miasta Leipzig za przekazane zabawki, ubrania które wykorzystaliśmy: rodzinie p. Beaty, p. Wioletty, p. Hani oraz p. Elżbiety.