Wybrane działania w naszej świetlicy w roku szkolnym 2011/2012:

 

 • Lato z trenerem osiedlowym: 30 czerwca dzieci ze świetlicy środowiskowej "OAZA", dzięki p. Dawidowi, który jest trenerem osiedlowym, mogły wziąć udział w festynie organizowanym na terenie Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu. Chłopcy (oraz Patrycja) dzielnie reprezentowali świetlicę w rozgrywkach piłki nożnej, dziewczyny natomiast w piłce siatkowej. Tutaj więcej informacji o imprezie oraz galeria zdjęć: http://trener-osiedlowy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1138&Itemid=1
 • Dzień Niepodległości w American Corner: 4 lipca nasza świetlica dzięki uprzejmości pracowników American Corner wzięła udział w zajęciach tematycznych dotyczących obchodów Dnia Niepodległości w Stanach Zjednoczonych. Dzieci obejrzały film edukacyjny, a także przygotowały własne koszulki z motywem flagi USA.
 • Dzień Dziecka: 1 czerwca na terenie OAZY odbył się dziecka organizowany przez MOPS. Dzieci wzięły udział w zabawie „Skarb osiedla”, zdobywając drugie miejsce i puchar dla świetlicy. Pomimo że pogoda nie dopisała, humoru i dobrej zabawy nie zabrakło. Tutaj podziękowania organizatorów dla nas.
 • „Impresje na temat EURO 2012”: Dzieci ze świetlicy wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Impresje na temat EURO 2012”, organizowanym przez wrocławskie Multicentrum. Jeden z naszych wychowanków, Mikołaj Szymczyk, zajął w nim II miejsce, wygrywając roczną kartę abonamentową MBP o wartości 50zł, a także piłkę z podpisami obecnego Mistrza Polski – Śląska Wrocław. Gratulujemy! Więcej na stronie: http://www.mediateka.biblioteka.wroc.pl/?go=multicentrum

 

 • Pomysłowe dzieci… bo nie zawsze musi być poważnie – świetlicowe przebieranki !

 

 • Szlakiem Wrocławskich Krasnali: 03.10.2012r. Wyjście do rynku szlakiem Wrocławskich Krasnali. Dzieciom wiele zabawy sprawiło przemierzanie Wrocławia szlakiem Wrocławskich Krasnali. Dzieci zapoznały się z ich historią i chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć.

 

 • Świetlicowa dyskoteka: 20.04.2012r. w świetlicy odbyła się dyskoteka, wspólnie z zaproszonymi przez nas gośćmi ze świetlicy „Promyki”. W ramach imprezy odbyło się wiele zabaw i konkursów, a cała zabawa nie mogłaby się odbyć bez DJ-a – pana Michała, który zgodził się nieodpłatnie zająć muzyczną oprawą naszej zabawy – serdecznie dziękujemy!

 

 • Radio „Luz”: w ramach projektu Radio „Luz” wychowankowie świetlicy zapoznali się z tajniki dziennikarstwa, prowadzenia wywiadów i pracy w radiu. Odwiedziliśmy wrocławskie radio „Luz”, prowadzone przez studentów Politechniki Wrocławskiej. Dzieci miały okazję zobaczyć jak funkcjonuje radio, jak zbiera się materiał do audycji i ją prowadzi. Były to zajęcia bardzo ciekawe i inspirujące do dziennikarskiej aktywności!

 

 • „Dzieci na stadionie – uczymy się dopingu”: w ramach akcji wrocławskiego klubu Śląsk Wrocław „Dzieci na stadionie – uczymy się dopingu” wybraliśmy się na mecz Śląska Wrocław z Arką Gdynia rozegrany na nowym stadionie na Maślicach. Dla dzieci była to wielka przygoda i nauka pozytywnego kibicowania.

 

 • „Hiszpański na wesoło”: w świetlicy prowadzone są zajęcia z cyklu „Hiszpański na wesoło” i „Angielski na wesoło” prowadzone przez wolontariuszy studiujących iberystykę na Wyższej Szkole Filologicznej. Poprzez ich ciekawą formę i dobrą zabawę dzieci chętnie przyswajają nowe słówka.

 

 • II Wrocławski Festiwal Krasnoludków: 07.10.2011r. we Wrocławiu miał miejsce II Wrocławski Festiwal Krasnoludków, na którym nie mogło nas zabraknąć! Dzieci zwiedziły miasteczko krasnali na Wyspie Słodowej, a także wzięły udział w zajęciach w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej pt.: „Poznanie znanych i nieznanych przygód krasnali”.

 

 • Wyjście do wrocławskiego ZOO: 15.10.2011r. wybraliśmy się do wrocławskiego ZOO. Dla dzieci była to wspaniała przygoda, zwłaszcza dla tych, które w ZOO były po raz pierwszy.

 

 • „Zapoluj na lwa”: Dzięki uprzejmości pracowników Muzeum Architektury we Wrocławiu nasza świetlica miała możliwość bezpłatnego udziału w zajęciach z cyklu „Zapoluj na lwa”. Dla dzieci była to świetna zabawa, mająca również wymiar edukacyjny.

 

 • Zajęcia tematyczne: W świetlicy prowadzone są różnego rodzaju zajęcia tematyczne m.in. kulinarne, plastyczne, techniczne czy profilaktyczne. Dzieci chętnie biorą w nich udział, co widać na załączonych zdjęciach!

 

 • Wigilia świetlicowa: 23.12.2011 dzięki wsparciu i pomocy ze strony rodziców i wolontariuszy w świetlicy udało się zorganizować wspólną wigilię. Atmosfera była bardzo ciepła i rodzinna, a do dzieci przybył sam św. Mikołaj wręczając upominki. Był to jednocześnie ostatni dzień pracy pani Ewy, której serdecznie dziękujemy za serce okazane dzieciom i wkład pracy w działalność świetlicy.