Witaj na stronie naszej Świetlicy

Dzien ojca i matki w świetlicy

Dnia 07.06.2013 odbył się u nas festyn rodzinny z okazji Dnia Matki i Ojca. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni nie tylko wychowankowie świetlicy, ale również ich rodzeństwo no i oczywiście rodzice. Było to wspólne popołudnie, rodzinny czas w którym dzieci bawiły się z rodzicami, mogły również pochwalić się pracami wykonywanymi na świetlicy w ramach prowadzonych zajęć. Rodzice natomiast mogli się wzajemnie poznawać i tworzyć atmosferę wzajemnego szacunku i życzliwości. Pomimo iż pogoda przez cały tydzień nie dopisywała i obawialiśmy się czy w ogóle odbędzie się nasza uroczystość, to w ten dzień słońce świeciło wyjątkowo i było upalnie. Oczywiście jeśli festyn to nie obyło się bez grilla na którym piekły się wyśmienite kiełbaski. Frekwencja również dopisała, wszyscy najedzeni, zadowoleni, otwarci i chętni na kolejne spotkania rozeszli się do swoich domów. Wszystkim za udział dziękujemy!

 

Festyn z okazji Dnia Rodziny

15. Maja 2013 odbył się Rodzinny Festyn przy MOPS ZTPS 6 w którym braliśmy udział. W programie odbyły się: warsztaty balonowe,malowanie twarzy, występy artystyczne, zajęcia taneczne i wiele innych atrakcji. Jako świetlica zorganizowaliśmy kiermasz, który cieszył się dużym powodzeniem zwłaszcza u dzieci. Do wygrania były maskotki gry planszowe, samochody i inne fajne nagrody. Była to okazja do zaprezentowania naszej świetlicy oraz integrowania się ze społecznością lokalną. Zebraliśmy ok 220 zł, przeznaczymy to na atrakcyjne wyjście dla dzieci do wyboru jest kino, teatr lalek lub sala zabaw. Jesteśmy w trakcie podejmowania decyzji.
Krótkie relacje uczestników:
15 maja byliśmy na festynie. Była tam nauka wiązania balonów w różne kształty, loteria i piosenki”  Wiktoria Z.
Najbardziej podobało mi się malowanie twarzy, tańczenie przy muzyce, zjeżdżanie z dmuchanego zamku i żonglowanie. Chętnie również pomagałam w znajdywaniu losów” Justyna K.
Bardzo mi się podobało i innym też. Były fajne losy i ciekawe atrakcje np. malowanie twarzy zjeżdżalnie i muzyka, między innymi rock”. Patryk B.
Sama nasza loteria cieszyła się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci. Każdy los coś wygrywał. Dzieci ze świetlicy były bardzo chętne do pomocy przy wydawaniu nagród i szukaniu wylosowanych numerów. Miło spędziliśmy popołudnie i w przyszłości znów chętnie weźmiemy udział w takiej imprezie.
Dziękujemy naszym darczyńcom z Niemiec z miasta Leipzig za przekazane zabawki, ubrania które wykorzystaliśmy: rodzinie p. Beaty, p. Wioletty, p. Hani oraz p. Elżbiety.
 
Reklama

Reklama

Online
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości